GrandBux
7. MarketGlory - Arena
MarketGlory - Walki na Arenie - opis

Wymagania
Żeby móc walczyć na arenie trzeba mieć minimum 1 rodzaj broni do ataku, min 1 do obrony, min 5 energii i min 3 pkt na Arenie.

Trening
Jeśli ktoś ma mniej niż 5 pkt areny to musi je zdobyć na treningu: menu Fight -> Arena -> zakładka Fighters. Należy wybrać przeciwnika, schematy (makro) ataku i obrony, kliknąć u góry "Attack". Pojedynek przebiega tak jak opisałem poniżej. Za zwycięstwo dostajemy punkty w zależności od rangi jaką miał przeciwnik, jeśli przegramy- stracimy punkty (o ile jakieś mamy) - ilość pkt jaką można zyskać/stracić sprawdzimy w zakładce "Arena Ranks").
Żeby móc zaatakować trzeba mieć minimum 1 bron do ataku, 1 do obrony i 5 energii.

Kiedy odbywają się walki
Walki odbywają się lokalnie i globalnie (czyli 2 razy dziennie).
Walki lokalne - od 20stej czasu lokalnego danego kraju. Max 10% zwycięzców walk lokalnych będzie walczyć w globalnych o godzinie 9tej czasu serwera (o 8:00 naszego). Ci, którzy zakwalifikowali się do walk globalnych są o tym powiadamiani o 6:00 czasu serwera.

Przebieg walk
Jeśli spełniliśmy warunki to weźmiemy udział w arenie automatycznie.
Przeciwnicy są losowi. Podczas pojedynku na zmianę jest się atakującym i broniącym się.
Pojedynki odbywają się w kilku rundach. Każda runda to jedna walka. Każda walka to max 12 uderzeń, 10 sek każde. Ilość ta zależy od zadanych obrażeń (dmg) i pozostałej ilości HP (punktów życia). Każdy uczestnik areny zaczyna z 1000 HP. Jeśli któryś gracz straci całe HP to walka zakończy się wcześniej. Jeśli w trakcie walki gracz zostanie bez broni, lub jego energia spadnie poniżej 5- zostanie zdyskwalifikowany i nie weźmie udziału w kolejnej rundzie.
Każdy atak/obrona oznacza utratę po jednej sztuce broni ze wszystkich posiadanych rodzajów- czyli podczas 1 walki traci się max 12 sztuk broni z każdego rodzaju. Energia maleje o 2% po każdym uderzeniu.
Jeśli ktoś ma stosunkowo wysoką rangę (w porównaniu do innych uczestników lokalnej areny) to zacznie walki np. od 3ciej rundy, czyli kilkanaście minut po godzinie 20stej.

Zwycięzcą zostaje gracz, który na koniec pojedynku będzie miał więcej HP. W przypadku gdy obaj mają tyle samo- wygra ten z niższą rangą na Arenie (mniejszą ilością punktów).
Przegrany zostaje wykluczony z areny i nie bierze udziału w kolejnych walkach danego dnia.

Podczas walki nie można kupować i/lub konsumować energii i broni- można to zrobić podczas 2minutowej przerwy między walkami. Tak jak w wojnach jest dostępna opcja automatycznego picia kawy.

Strategia (Makra)
Schematy ataku
Można ustawić sobie max 9 schematów. Każdy schemat to ciąg 6 kolejnych punktów ataku (wybieramy obrazek pod "Attack", zaznaczamy na obrazku punkt, klikamy strzałkami i zaznaczamy kolejne, przy ostatnim zatwierdzamy klikając -Set-.) Są to po prostu punkty w które będziemy kolejno automatycznie strzelać podczas pojedynku na Arenie. Te punkty będzie można zmieniać podczas bitwy, przy czym taka zmiana nie zostanie zastosowana od razu (dla następnego ataku) lecz dla kolejnego.

Schematy obronne
Można ustawić sobie max 9 schematów. Każdy schemat to ciąg 6 kolejnych pozycji obronnych (wybieramy obrazek pod "Defense", wybieramy jedną z 12 pozycji, klikamy strzałkami i wybieramy kolejne, przy ostatnim zatwierdzamy klikając -Set-.) Te pozycje mają utrudnić przeciwnikowi trafienie nas podczas pojedynku.

Schematy można edytować (-Change-) ale póki co nie można ich usuwać.
Makra są stosowane automatycznie w następujący sposób:
pierwsza walka na arenie- 1 makro ataku i obronne, druga walka- drugie makro itd. Jeśli zaznaczymy opcję "Random" to będzie losowo np do pierwszej walki czwarte makro.

Damage (uszkodzenia)
Oprócz ilości/jakości broni i ilości energii, na wielkość damage będzie wpływać także to, w którą część ciała się trafi:
- głowa - 1000%,
- korpus - 100%,
- nogi/ręce - 50%.
Jeśli nie trafi się w przeciwnika to dmg wynosi 0.
Dodatkowo im więcej mamy broni tym mniejsze szkody wyrządzi nam przeciwnik jeśli nas trafi.

Bonusy
Bonus za walki na Arenie otrzymują tylko zwycięzcy (pojedynków).
W zakładce "Arena Bonuses" są wielkości bonusów z dnia poprzedniego ("dzisiejszy" bonus jest obliczany po walkach i zależy np. od ilości uczestników).
Pokazywany tutaj bonus dla danej rundy to łączna ilość bonusu jaka dostanie się za dotarcie (i zwycięstwo) w tej rundzie. Np. jeśli bonus wynosi kolejno:
runda 1- 0,135;
2- 0,27;
3- 0,41;
4- 0,62 euro,
tzn. że za zwycięstwo w rundzie 1 otrzymamy 0,135 euro, w rundzie 2- 0,135 (czyli w sumie 0,27), w 3- 0,14 (w sumie 0,41), w 4- 0,21 (łącznie 0,62 euro).

Wielkość bonusu za wygraną walkę zależy od wielkości funduszu, rundy i ilości walk.
(wielkość bonusu za walkę) = (wielkość funduszu) / (ilość rund) / (ilość walk)

Fundusz lokalny (bonus) jest rozdysponowany (o 04:05 naszego czasu) Fundusz globalny (dla zwycięzców walk globalnych), o 09:05 naszego czasu.